Czym charakteryzuje się inteligentne oświetlenie rowerowe?

Posiadanie odpowiedniej jakości oświetlenia rowerowego stanowi podstawę bezpieczeństwa podczas jazdy po drogach publicznych. Mocne lampki przednie lub tylne są sprzedawane w sklepach dla rowerzystów w każdym mieście. Jednak jeżeli chcemy jeszcze bardziej usprawnić naszą jazdę, możemy zdecydować się na zakup inteligentnej lampy rowerowej, która może mieć wiele innych przydatnych funkcji.

Funkcje inteligentnej lampy rowerowej

inteligentna lampka rowerowaNowe lampy o futurystycznym, opływowym wyglądzie mogą posiadać funkcję sterowania z poziomu specjalnego pilota. Dzięki temu możliwe jest włączanie funkcji sygnalizacji skrętu w lewo lub w prawo. Taka funkcja sprawia, że inteligentna lampka rowerowa może być używana przez osoby, które chcą w widoczny sposób zasygnalizować chęć skrętu w nocy. Owa funkcja lamp inteligentnych wyklucza także sygnalizowanie zamiaru skrętu za pomocą ręki. Kolejną funkcją inteligentnych lampek jest miganie i jaśniejsze świecenie przy dojeżdżaniu do ronda lub skrzyżowania. To zwiększa bezpieczeństwo jazdy w nocnych warunkach zarówno w terenie gęsto zabudowanym jak i w miejscowościach o mniejszej liczbie mieszkańców. Wiele nowoczesnych lampek posiada moduły, które sterują mocniejszym świeceniem podczas mijania samochodu. Lampka może włączyć tryb migania lub mocniejszego świecenia na przykład wtedy, gdy mija nas samochód osobowy, dostawczy lub ciężarowy. W ten sposób kierowca może lepiej widzieć rowerzystę w każdych warunkach.

Dużo lampek o nowoczesnej konstrukcji posiada możliwość szybkiego parowania z wieloma urządzeniami mobilnymi, używanymi do nawigowania i śledzenia trasy. Dlatego coraz większa liczba rowerzystów decyduje się na zakup lampki, która posiada możliwość współpracy z najnowocześniejszymi licznikami satelitarnymi.