Czym cechują się sufity napinane?

 

W coraz większej ilości miejsc użyteczności publicznej takich jak sale weselne, kluby, kawiarnie i galerie możemy spotkać się z ciekawym rozwiązaniem pod względem zaaranżowania sufitów. Oprócz tych wszystkim nam znanych podwieszanych sufitów, coraz częściej widuje się także takie o nieregularnym i opływowym kształcie. Czym są takie sufity i kiedy można je stosować?

Nowoczesne sufity napinane

barrisol - sufit napinanyGładkie sufity, które pozwalają na uzyskanie tak niesamowitych efektów noszą nazwę sufitów podwieszanych. Są one stworzone ze specjalnych folii PCV, które cechują się bardzo dużą wytrzymałością, oraz elastycznością. To sprawia, że możemy w prosty sposób formować takie sufity właśnie w nieregularne i opływowe kształty nadając przestrzeni nowoczesnego, czy wręcz futurystycznego wyglądu. Najczęściej wybieraną marką jest Barrisol – sufit napinany od Barrisol cechuje największa na rynku wytrzymałość co jest niezwykle kluczową kwestią przy tego typu sufitach, które w końcu są naciągane niezależnie, czy formujemy z nich kształty, czy gładko naciągamy na nasz sufit. Podwieszane sufity mogą być stosowane jako alternatywa dla tradycyjnego sufitu i po prostu naciągnięte na nasz stary sufit. Rozwiązanie to można spotkać w coraz większej ilości szkół czy szpitali, gdzie stosuje się te sufity przez wzgląd na ich higieniczność. Są nie tylko odporne na zagrzybienia i zawilgocenia, ale również na ogień!

Ten rodzaj nowoczesnego sufitu rewelacyjnie kryje wszelkie niedoskonałości naszych tradycyjnych sufitów, jak pęknięcia, dziury, czy nierówna powierzchnia. Są także świetnym rozwiązaniem w sytuacji, gdy chcemy zakryć rury, kable i tym podobne. Warto też zaznaczyć, że sufity napinane można dostać nie tylko w jednolitym kolorze, ale również z najróżniejszymi nadrukami właśnie dzięki temu, że są wykonane z folii, co w połączeniu z kreatywnym oświetleniem pozwala na uzyskanie niesamowitych efektów.