Czy możemy być dumni z naszych polskich win?

Każdy z nas choć raz w życiu pił przepyszne wino. Czy to do obiadu, czy na romantycznej kolacji, babskim wieczorze lub na imprezie. Mało kto jednak wie, że obecnie całkiem świetnie zaczynają prosperować również nasze polskie winiarnie!

Przepyszne polskie wina

polskie winoJeszcze do niedawna polskie wina nie były zbyt pozytywnie kojarzone i na myśl o nich, przed naszymi oczyma pojawiał się obraz raczej tanich i owianych złą sławą trunków. Tymczasem okazuje się, że nasze polskie winiarnie mnożą się, jak grzyby po deszczu i zaczynają produkować coraz lepszej jakości wina, które również zaczynają być modne i znane poza granicami naszego kraju! Większość z nas dobre polskie wino kojarzy jedynie z wyrobami domowymi, jednak coraz częściej w sklepach możemy spotkać polskie wina naprawdę z wysokiej półki. Nasz kraj posiada kilkadziesiąt małych winnic, ale także kilkaset tych większych, a wszystkie zaczynają cieszyć się świetną renomą! Każda z winiarni produkuje najróżniejsze wina. Możemy spotkać czerwone, białe, a nawet te różowe i musanty. Początkowo najbardziej znanymi winiarniami były te pochodzące z okolic Zielonej Góry, lecz dziś coraz to nowsze winiarnie powstają również w innych regionach polski, co oznacza, że odwiedzenie ich i przekonanie się samemu na własnej skórze o dobrej jakości polskich win, jest łatwiejsze niż kiedykolwiek. Warto zatem czasami odpuścić sobie ponowny zakup znanego nam wina i sprawdzić nasze polskie wyroby.

Takie wina możemy w łatwy sposób zakupić wprost od producenta, odwiedzając jego winiarnie. Co więcej, z pewnością będziemy mogli również degustować wino przed jego zakupem, a nawet zwiedzić całą winiarnię! To doskonała szansa na to, aby zapoznać się z historią polskich win, a także dowiedzieć się jak przebiega proces ich produkcji.