Czego nauczy nas kurs na podologa?

Piękne i zadbane stopy oraz dłonie to atut każdej kobiety. Jest to ważne zwłaszcza w sezonie letnim, kiedy chętniej wybieramy obuwie z odkrytymi palcami czy piętami. Kiedy zbliża się więc sezon na sandały i japonki, warto udać się do podologa, by wykonał niezbędne zabiegi. Być może warto też samemu rozważyć udział w kursie, który nauczy nas profesjonalnego dbania o stopy.

Skuteczne kursy pielęgnacji stóp

kurs podologiaBez względu na to, czy jesteśmy doświadczoną kosmetyczką, czy dopiero stawiamy pierwsze kroki w tej ważnej w dzisiejszych czasach dziedzinie paramedycznej, warto inwestować w rozwój swoich umiejętności. Może się bowiem okazać, że z roku na roku pacjentów z problemami skórnymi wybranych partii ciała przybędzie, a my zyskamy większe pole do popisu w dziedzinie propagowania swoich prozdrowotnych usług. Dla wszystkich specjalistów w dziedzinie pedicure poleca się kurs podologia, który organizowany jest przez większość szkoleniowych ośrodków medycznych i paramedycznych. Na kursie możemy zdobyć niezbędne umiejętności w dziedzinie pielęgnacji problematycznej skóry stóp – np. jak obchodzić się w przypadku tak zwanej „stopy cukrzycowej”, wrastających paznokci stóp, urazów mechanicznych, pielęgnowaniu skóry po wypadkach, poparzeniach oraz odmrożeniach. Zdobędziemy też niezbędną wiedzę w kwestii nowoczesnego sprzętu, jaki jest preferowany przy współczesnych skutecznych zabiegach podologicznych.

Nauczymy się rozróżniać akcesoria automatyczne, takie jak pilniki, cążki, nożyki, cęgi, pilniki automatyczne i frezy. Na szkoleniu zostanie nam przekazana także wiedza dotycząca frezarek i tego, w jaki sposób ich używać. Możemy także liczyć na zajęcia praktyczne, które przygotują nas do pracy z klientem. Każde takie szkolenie zwieńczone jest otrzymaniem certyfikatu potwierdzającego nabyte umiejętności.