Co oferują producenci drzwi?

Planując budowę lub remont domu, mieszkania, lokalu czy zakładu produkcyjnego istotne jest zaopatrzenie się we właściwie dobrane drzwi. Tych na polskim rynku jest sporo – producenci w swoich ofertach umieszczają drzwi wykonane z różnych materiałów. Każdy z nich charakteryzuje się innymi właściwościami, które należy dobierać w zależności od typu budynku i jego przeznaczenia.

Jakie produkty można znaleźć u producentów drzwi?

producent drzwiWarto wyróżnić dwa główne rodzaje drzwi – zewnętrzne oraz wewnętrzne. Pierwsze z nich nie tylko powinny ładnie wyglądać, ale również być niebywale wytrzymałe. W przypadku drzwi wewnętrznych można skupić się na innych właściwościach, takich jak chociażby izolacja akustyczna. Producent drzwi zazwyczaj daje swoim klientom możliwość wyboru materiału, z jakiego zostanie utworzony produkt – może to być między innymi drewno, tworzywo sztuczne, aluminium, stal oraz szkło. Drzwi drewniane mogą zostać wybrane przez osoby, które cenią sobie nieprzeciętny wygląd, a dodatkowo zależy im na właściwościach termicznych i akustycznych. Tworzywo sztuczne będzie natomiast odpowiednio odporne na warunki atmosferyczne i nie będzie wymagało konserwacji. Stal oraz aluminium to najtrwalsze materiały, które stosuje się między innymi w drzwiach antywłamaniowych. Ostatnie z wymienionych – drzwi szklane – stosuje się głównie w biurach, salach konferencyjnych lub pomieszczeniach, gdzie niezbędne jest dodatkowe oświetlenie wnętrza.

Wszystkie z wymienionych produktów można znaleźć w ofertach producentów drzwi – ci z chęcią zajmą się projektowaniem i produkcją pod indywidualne zamówienie. Aby stworzyć drzwi swoich marzeń, wystarczy przedstawić producentowi swój projekt, który może być wzorowany na gotowych pracach. Drzwi mogą mieć dowolny wzór, kształt i kolor.