Co można malować proszkowo?

Obecnie na rynku mamy dostęp do wielu różnych technik lakierowania metalowych elementów. Warto wiedzieć, które z nich są najbardziej efektywne i dają najlepsze efekty. Do zastosowania niektórych z nich potrzebować będziemy specjalistycznego sprzętu, więc warto zwrócić się z tym do profesjonalistów, którzy zajmują się tym każdego dnia.

Czy do malowania można wykorzystać proszek?

malowanie proszkowe elementów metalowychSzczególną uwagę warto zwrócić na technikę malowania proszkowego. Polega ona nie na tym, że natryskuje się farbę na powierzchnię, a na wykorzystaniu pola elektrostatycznego, które wytwarza się poprzez podłączenie metalowego elementu do odpowiedniego generatora. Podaje on prąd o odpowiednim napięciu i natężeniu, co wytwarza wymagane pole elektrostatyczne. Następnie natryskuje się proszek, którego cząsteczki też są naładowane przeciwnymi ładunkami elektrostatycznymi. Sprawia to, że proszek przyciąga się do metalowej malowanej powierzchni i możliwe jest szybkie i skuteczne pokrycie jej farbą. Ten proszek, który nie przylgnie do powierzchni, można ponownie zebrać i wykorzystać podczas malowania kolejnego elementu, dlatego straty podczas takiego malowania są bardzo małe lub nawet żadne. Warto zlecić malowanie proszkowe elementów metalowych profesjonalistom, którzy znają się na tym bardzo dobrze. Dodatkowo pamiętajmy, że takie malowanie wymaga odpowiedniego sprzętu.

Gdy już pokryjemy nasz metalowy element farbą w proszku, musimy ten proszek jeszcze utwardzić. Ogromną zaletą takiego rozwiązania jest nie tylko wytworzenie się trwalej i wytrzymałej warstwy lakieru, ale też to, że nie trzeba tego procesu powtarzać po raz drugi. Jedna warstwa w zupełności wystarcza, żeby osiągnąć wszystko to, co jest nam tutaj potrzebne. Dzięki temu będziemy mogli skutecznie lakierować nasze przedmioty.