Co można kupić w sklepie rehabilitacyjnym?

Specjalny sprzęt przyspiesza proces rehabilitacji pacjentów o ograniczonej sprawności ruchowej. To szeroka gama produktów, od wózków inwalidzkich po sprzęt rehabilitacyjny. Szeroki wybór w sklepach internetowych umożliwia dobranie odpowiedniego sprzętu, biorąc pod uwagę warunki jego eksploatacji. O produktach, jakie można kupić w sklepie rehabilitacyjnym jest napisane poniżej.

Najczęściej wybierany sprzęt ortopedyczny

sprzęt rehabilitacyjny i ortopedycznySpośród sprzętu rehabilitacyjnego i temu, który ma na celu zniwelowanie problemów ortopedycznych, można wyróżnić wiele produktów. Są to na przykład wózki inwalidzkie używane z osobą towarzyszącą do przemieszczania chorych i niepełnosprawnych lub te aktywne działające na rzecz ruchu bez pomocy osób towarzyszących. Koszt produktów zależy od ich rodzaju i funkcjonalności. Konsultanci podpowiedzą, jak postępować ze sprzętem. Dzięki szerokiemu wyborowi każdy znajdzie odpowiedni sprzęt rehabilitacyjny i ortopedyczny. Znajdą się również funkcjonalne łóżka używane w domu oraz windy dla niepełnosprawnych. Ważnym produktem są poniekąd systemy przeciwodleżynowe przeznaczone dla osób, które długo pozostają w pozycji leżącej. To ważne akcesoria, które pomagają zapobiegać odleżynom, dopasowując się do kształtu ciała osoby. Znaleźć tu można też kompaktowe i wygodne drążki poziome, których użyje się do rozwijania mięśni górnej obręczy barkowej, ramion i pleców. Powyższe produkty to tylko kropla w morzu całego sprzętu rehabilitacyjnego, jaki można nabyć.

Nie wspomniano jeszcze o ortezach po urazach, kulach, które pomagają w pionizacji czy podpiętkach dla osób z problemami kostnymi. Niewątpliwie sklep z tym sprzętem jest bardzo potrzebny, ponieważ coraz więcej osób na świecie doznaje dysfunkcji ortopedycznych, co utrudnia im życie codzienne.