Co daje nam nagrywanie quadrocopterem?

Dokumentacja wszelkiego rodzaju wydarzeń zawsze była ważna dla jego organizatorów i prasy która zdawała z niego relacje. Quadrocopter to nowy wynalazek.

Co to jest quadrocopter?

Dron z kamerąDlatego wszystkie formy zbierania informacji i wykonywania zdjęć używane do wykonywania tego zadania stały się priorytetem rozwoju. Powstanie aparatu, a później kamery znacznie usprawniło cały proces. Jednak wszystko i tak idzie już o wiele dalej zahaczając nawet o niebo. Przekonacie się o tym odwiedzając sklep z dronami. Kiedy kamery i aparaty wykonywały zdjęcia w wręcz nieskazitelnej jakości skupiono się bardziej na tym w jaki sposób dobrze je ustawić. Wiadomo, że chodząc z takim sprzętem wśród ludzi nie uzyskamy szerokiego konta widzenia i nie złapiemy całości wydarzenia. Taki pogląd jest właśnie najbardziej pożądany przez wszystkie stacje telewizyjne i osoby relacjonujące daną imprezę. Najłatwiejszym sposobem wykonania takiego ujęcia był przelot helikopterem nad terenem na którym dane wydarzenie się odbywało. W ten sposób znajdujący się w nim kamerzysta mógł z łatwością nagrać wszystkich znajdujących się tak ludzi w kilka sekund. Ten sposób miał jednak swoje wady. Główna i najpoważniejszą była cena takiego przedsięwzięcia. Wiadomo, ze mało kogo stac na własny helikopter, a nawet poważne stacje telewizyjne wysyłają je tylko do najpoważniejszych wydarzeń. Sam koszt uruchomienia takiej maszyny i paliwa które spala przekracza możliwości większości organizatorów imprez. Tak właśnie powstał pierwszy dron. Są to małe, bezzałogowe urządzenia którymi można unieść małą kamerę. Quadrocopter z przyłączoną do niego aparatem potrafi się wznieść nawet na dwa kilometry w górę.

Z tej wysokości taki dron z kamerą jest w stanie wykonać prace profesjonalnego kamerzysty. Quadrocopter to dobra inwestycja.