Ciśnienie w oponach sprawdzajmy regularnie

Doświadczeni kierowcy na pewno zauważyli nie jeden raz, że po pierwszych przymrozkach gwałtownie spada ciśnienie w oponach samochodowych. Dzieje się tak oczywiście z przyczyn naturalnych – jest to bowiem czysta fizyka. To ciśnienie znowu wzrasta, gdy zrobi się cieplej, ale po nocy znowu spadnie. Dlatego ważne jest to, żeby w okresie jesiennym kontrolować ciśnienie w samochodowych oponach.

W jaki sposób sprawdzić ciśnienie w oponach?

fachowy serwis opon sopotKierowcy z wieloletnim stażem doskonale wiedzą, że prawidłowy poziom ciśnienia w oponach wpływa nie tylko na bezpieczeństwo jazdy ale również na spalanie paliwa. Świeżo upieczeni kierowcy dopiero się o tym dowiedzą, ale już teraz warto wiedzieć w jaki sposób można sprawdzić stan opon. Pierwszy sposób to kupienie sobie prostego miernika ciśnienia, który kosztuje około dziesięciu złotych. Drugim sposobem jest skorzystanie z kompresorów mieszczących się na stacjach benzynowych. A jeśli wolimy, żeby stan opon sprawdził nam specjalista to z pomocą przyjdzie nam fachowy serwis opon Sopot, w którym za symboliczną opłatą wyregulują nam ciśnienie to poziomu prawidłowego dla naszego samochodu. Istotną informacją dla młodych kierowców może być też to, że zalecany poziom ciśnienia w oponach znajdziemy na samochodowej ramie po otwarciu drzwi od strony kierowcy. W każdym aucie znajduje się w tym miejscu specjalna tabliczka znamionowa, na której podane są odpowiednie wartości ciśnień.

Jazda samochodem na oponach o zbyt niskim ciśnieniu nie jest zalecana, ponieważ łatwiej wtedy o uszkodzenie opony. Spalanie też się zwiększa, bo zwiększa się tarcie pojazdu. To wszystko wiąże się z prawami fizyki, bo przecież wiadomo, że ciśnienie w zamkniętych obiektach spada wraz ze spadkiem temperatury. Warto o to zadbać a dzięki temu jeździć bezpiecznie i ekonomicznie.