Cena za dobrego kamerzystę

Na pewno każdy kamerzysta specjalizujący się w nagrywaniu filmów musi mieć pełne ręce roboty. Z zawodu raczej wykonywałem zdjęcia, ale raz po raz dostawałem zapytania z mojej strony internetowej czy zajmuję się także wideofilmowaniem.

Praca kamerzysty przy filmowaniu

kamerzysta zduńska wolaPoczątkowo opierałem się i mówiłem, że nie ma takiej możliwości, że za drogi sprzęt i szukałem jeszcze paru innych wymówek. Później jednak stwierdziłem, że kamerzysta na różne wydarzenia to wcale nie taki głupi pomysł. Przede wszystkim dlatego, że raz na jakiś czas sprawdzałem ceny za takie usługi kręcenia filmów i wydawało się to całkiem opłacalnym interesem. Mogłem w porównaniu do wykonywanych zdjęć zarabiać nawet kilka razy więcej, więc faktycznie jako kamerzysta zduńska wola – w tym mieście – miałbym znacznie mniej zleceń za większe pieniądze, więc oszczędziłbym także pieniądze. Jeśli chodzi o czas, to miałem go mnóstwo, więc wiedziałem, że jak już zostanę kamerzystą będę na pewno musiał zastanowić się nad zatrudnieniem dodatkowej osoby do pomocy, ale na pewno będę mógł sobie na to pozwolić z tego względu, że będę miał teraz pełne ręce roboty. Z czasem jednak pewnie stwierdzę, że jako kamerzysta będę miał coraz więcej zleceń i na pewno z czasem moje portfolio się odpowiednio zapełni. Postanowiłem przede wszystkim skupić się na ślubach i weselach, dzięki czemu będę mógł trafiać ze swoją usługą w pewną niszę, chociaż już teraz raczej nisza to nie jest, gdyż coraz częściej widzę liczne ogłoszenia kamerzystów, że zajmą się bardzo chętnie filmowaniem.

Kamerzyści oprócz większej pracy związanej z obrabianiem odpowiednich materiałów muszą jeszcze wszystko dokładnie sprawdzać. Mają więcej sprzętu do zabrania, więcej materiału do nakręcenia i na pewno korzystają z lepszego oprogramowania do obróbki.