Bochnia – zalety cyklinowania podłóg

Podstawowym działaniem przy renowacji podłóg jest cyklinowanie. Zanim nałożymy nową warstwę wykończeniową na podłogę drewnianą, musimy zrobić dwie rzeczy. Najpierw konieczne będzie poradzenie  sobie ze starą warstwą wykończenia. Następnie należy przygotować podłogi, aby zapewnić mocną przyczepność. Tradycyjnie oba te etapy wykonuje się z wykorzystaniem procesu cyklinowania.

Rola cyklinowania podłóg w renowacji – Bochnia

cyklinowanie bochniaCyklinowanie od wielu pokoleń było integralną częścią renowacji podłóg drewnianych. To dlatego, że przez długi czas był to jedyny sposób na przygotowanie podłóg do renowacji. Szlifowanie podłóg usuwa poprzednią warstwę wykończenia, co jest pierwszym krokiem w każdym projekcie renowacyjnym. Po usunięciu poprzedniej warstwy lakieru samo drewno jest szlifowane i wygładzane. Podłogę można następnie pokryć naturalnym wykończeniem, a następnie nałożyć nowe powłoki wykończeniowe. Jest powód, dla cyklinowanie podłóg jest nadal popularne wśród lakierników. Pomimo swoich wad  jest jednym z najskuteczniejszych i najwydajniejszych sposobów usuwania zużytych wykończeń i przygotowania podłóg drewnianych do renowacji.Cyklinowanie jest często najlepszym sposobem na naprawę uszkodzonych podłóg, w tym podłóg z głębokimi rysami lub ciężkimi uszkodzeniami fizycznymi, a nawet uszkodzeniami spowodowanymi przez wodę. Jeśli więc interesuje nas cyklinowanie Bochnia oferuje nam wielu specjalistów w tym zakresie. Cyklinowanie może również usuwać uszkodzenia koloru na podłogach, spowodowane takimi działaniami, jak ekspozycja na promieniowanie UV (światło słoneczne) i plamy.

Po cyklinowaniu i renowacji podłogi będą wyglądać prawie tak dobrze, jak nowe. Jeśli odnawiamy podłogi bez tego procesu, będziemy mieć problem z odtworzeniem obszarów, w których uszkodzenia całkowicie przeniknęły przez warstwę wykończeniową i dotarły do ​​drewna.Jest również konieczne, jeśli chcemy zmienić kolor podłogi drewnianej. Podczas cyklinowania drewno może zostać zabarwione na nowy kolor przed pokryciem ochronnym wykończeniem.