Bezpieczne klocki dla maluchów

Dzieci do około piątego – szóstego roku życia uczą się głównie przez zabawę, dlatego tak ważne jest dostarczanie im mądrych zabawek. Przede wszystkim chodzi o dostarczanie im różnorodnych bodźców, które będą stymulowały im mózg.

Od jakiego wieku są klocki dla dzieci?

klocki ala lego dla maluchówRodzice często się zastanawiają nad wyborem najlepszej zabawki dla swojego dziecka, ponieważ nie chcą, aby była zbyt skomplikowana, bo może malucha zniechęcić. Dlatego też wybierając konkretny produkt, należy zwracać uwagę na zalecenie producenta, od jakiego wieku jest dozwolona dana zabawka. Klocki ala Lego dla maluchów w zależności od modelu są przeznaczone dla dzieci od kilku miesięcy. Przeważnie są wykonane z ekologicznego drewna, tworzywa sztucznego lub gumy. To co je łączy, to ścięte brzegi i rogi, dzięki czemu maluch nie wyrządzi sobie niemi krzywdy. Kupienie dziecku klocków jest świetną inwestycją w jego rozwój, gdyż pozytywnie wpływają one na rozwój wyobraźni, kształtują planowanie przestrzenne oraz uczą cierpliwości. Z początkiem zabawa klockami będzie się sprowadzać do burzenia tego co zbudują rodzice, ale z czasem maluch zrozumie, że można z nich także konstruować różne obiekty. Dla najmłodszych dzieci klocki mają dość duże kształty, aby uniemożliwić im ich połknięcie. Mają także wyraźne kolory, które pobudzają narząd wzroku, a ciekawa tekstura zachęca do badania ich kształtów. W sprzedaży znajdziemy także klocki ala Lego w wersji edukacyjnej, gdzie na ich powierzchni nadrukowane są literki bądź cyferki.

Nauka przez zabawę jest najlepszym sposobem na zrównoważony rozwój dzieci. W ten sposób można dzieci nauczyć niemalże wszystkiego, dlatego warto kultywować ten sposób i dostarczać dzieciom kreatywne zabawki. Klocki na pewno będą niezbędne w rozwoju dziecka.