Aspekty stylu życia według ajurwedy

Nasze codzienne, proste i podstawowe czynności wiążą się z wpływem na nasze funkcjonowanie. Każda nasza czynność, jak na przykład jedzenie i picie wody ma wpływ bezpośredni na to, co dzieje się naszym ciałem i naszym układem nerwowym oraz hormonalnym. Wszystko jest połączone w jedną całość a więc jeśli jeden element naszego organizmu źle funkcjonuje, skutkuje to uszkodzeniem funkcji innego.

Zainspiruj się stylem życia według ajurwedy

styl życia według ajurwedyTakie właśnie przesłanie, iż nasze ciało jest połączone i każdy organ jest zależny od innego i tylko przy całkowitym prawidłowym funkcjonowaniu czujemy się dobrze jest znane już od najdawniejszych lat. Jest to styl życia według ajurwedy, gdzie zasady, które dotyczą tego stylu nie zmieniły się od samego początku jego funkcjonowania. Wbrew temu, co piszą niektóre portale internetowe nie jest to styl zaczerpnięty z ciepłych wysp a z miejsc, gdzie pory roku również miały wpływ na ciało. Taki styl życia praktykowany był na przykład u ludzi żyjących w Himalajach, gdzie przecież było bardzo zimno. Dlatego ajurwejdyjski styl życia jest odpowiedni dla ludzi żyjących w każdym klimacie i wystarczy poznać kilka przykładowych zasad aby żyć według tego stylu i aby się dobrze czuć. Jeśli sprawimy, że nasze ciało będzie przyjmowało, zarówno jeśli chodzi o posiłki jak i o ćwiczenia, znajomości itd. tylko to, co potrzebuje, będzie nam odwdzięczać się zdrowiem.

W dzisiejszych czasach bardzo ważne jest to, abyśmy czuli się dobrze, abyśmy funkcjonowali prawidłowo. Nie jesteśmy często w stanie zapanować nad tym, co zjadamy, jednak wystarczy trzymać się kilku ważnych zasad po to, aby mieć idealne ciało, wygląd a przy tym zdrowie i dobre samopoczucie. Odpowiednie utrzymanie organizmu wpływa bowiem na nasz układ nerwowy.